یو تجارت
بذر هندوانه اناناسی زرد هیبرید

بذر هندوانه اناناسی زرد هیبرید

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 26,500 تومان
برای خرید 5 عدد به بالا، 3 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

هندوانه با نام علمی Citrullus Lanatus گیاهی است یکساله و علفی، دارای ساقه های خزنده و طویل که در آن گل های نر و ماده روی یک بوته قرار دارند و همیشه تعداد گل های نر بیشتر از گل های ماده است. هندوانه دارای ارقام و انواع مختلفی است که از نظر شکل، اندازه، رنگ پوست، رنگ گوشت، رنگ و اندازه بذر و همچنین طعم و مزه قابل تشخیص و تفکیک می باشند.

برخی از محققین مرکز اصلی و محل پیدایش هندوانه را افریقا و برخی آنرا بومی هندوستان می دانند. برای کاشت بذر هندوانه زرد آناناسی مکانی را انتخاب کنید که گیاهتان بتواند نور خورشید را به طور کامل دریافت کند. میزان زیادی کود کشاورزی و کود طبیعی و برگ به زمین تان اضافه کنید، با خاک آن خوب کار کنید، مطمئن شوید که خاک به خوبی میتواند آب را جذب کند.بذر هندوانه زرد آناناسی ارائه شده با قوه نامیه بالای 95 درصد هیبرید نسل اول و تولید کشور هلند می باشد.

نحوه کاشت بذر هندوانه زرد (آناناسی)

کاشت بذر هندوانه آناناسی مانند کاشت بذر خیار و به صورت مستقیم در زمین اصلی انجام می شود. به این صورت که باید ابتدا زمین ها را به صورت جوی و پشته ای درآورید. توجه کنید که در کاشت این گیاه فاصله بین هر جوی باید 4 الی 5 متر باشد. بذرها نیز باید در فاصله بین 60 الی 90 سانتی متری از یکدیگر در زمین کاشته شوند. در هر حفره باید 3 الی 4 بذر را در عمق 1 الی 2 سانتی متری خاک بکارید. چنان که 5 الی 8 روز زمان می برد که این گیاه جوانه بزند. پس از سبزشدن بذرها زمان تنک کردن آن ها می رسد. در این زمان باید بوته ها را به یک بوته کاهش دهید. در مناطقی که فصل رشد کوتاهی دارند، راه دیگری جهت کاشت این گیاه پیش روی شما خواهدبود. در این مناطق امکان کاشت بذر هندوانه زرد در جیفی پات برای شما وجود دارد. به طوری که پس از آن که زمان مناسب کاشت گیاه فرا رسید، باید گیاه را به زمین اصلی منتقل کنید. با گذشت 80 الی 90 روز از زمان کاشت بذر این واریته از هندوانه شاهد گلدهی و میوه دهی گیاه خود خواهیدبود. دیگر نکات قابل توجه در رابطه با این هندوانه شامل موارد زیر می شود:


خاک: خاک های سبک، شنی یا رسی گزینه های مناسبی برای کاشت این گیاه هستند. همچنین PH خاک باید بین 6 الی 7 باشد.
دما: بهترین دما برای کاشت بذر هندوانه زرد دمای 20 درجه سانتی گراد است.
آبیاری: آبیاری این گیاه باید به صورت منظم انجام شود.
کود: در نگهداری از هندوانه زرد باید بین 2 الی 3 نوبت کوددهی انجام شود.
نور: هندوانه زرد گیاهی آفتاب دوست است. به همین دلیل باید این گیاه را در مکانی با نور مستقیم خورشید بکارید.

زمان مناسب کاشت بذر هندوانه زرد (آناناسی)

بهترین زمان جهت کاشت هندوانه زرد فصل بهار است. به طوری که با کاشت بذر هندوانه زرد در بهار شاهد گلدهی آن در فصل رشد خواهیدبود. هندوانه محصول فصل گرما به حساب می آید. این گیاه نسبت به گیاهان هم خانواده خود در برابر گرما مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهد. از این رو مناطقی با تابستان های خشک و طولانی گزینه بسیار مناسبی برای کاشت این گیاه محسوب می شوند.

کاشت بذر هندوانه زرد آناناسی:

– در منزل: اگر منطقه دارای فصل کاشت کوتاهی میباشد و یا اینکه میخواهید هرچه سریعتر هندوانه شما به نتیجه برسد ، پس بذرها را در ظرف ها یا گلدانهای تکی و جداگانه بکارید. و بعد به محل اصلی منتقل کنید. بهتر است قبل کاشت حتما به مدت 24 ساعت بذر ها را خیس کنید.

-در زمین و باغ : بذر هندوانه زرد آناناسی را تقریبا حدود 2/5 سانتی متر در زیر خاک قرار دهید و آن هارا به صورت ردیفی و با فاصله ای در حدود 90 تا 100 سانتیمتر کشت کنید و ردیفها را 180 تا 220 سانتی متر از هم فاصله دهید.

هندوانه – خیار و کدو بهتر است تا دوسال در آن مکان که قبلا یکی از آنها کاشته شده بود کاشته نشوند،کاشتن در همان نقطه می تواند موجب تحریک آفات و حشراتی شود که برای این گونه محصولات ضرر دارند.

برداشت هندوانه :

بیشتر مردم بر روی این میوه به آهستگی ضربه میزنند و صدای پوکی را میشنوند.

دیگر نشانه ها شامل :

– توقف رشد

– زرد شدن قسمت زیرین میوه

– خشک شدن و چروک شدن ساقه نزدیک پایه میوه

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر هندوانه اناناسی زرد هیبرید
بذر هندوانه اناناسی زرد هیبرید
محصول: بذر هندوانه اناناسی زرد هیبرید
تاریخ به روزرسانی: 1402/2/31
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 26,500 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر هندوانه اناناسی زرد هیبرید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر هندوانه اناناسی زرد هیبرید ، بذر هندوانه ، هندوانه ، هندوانه اناناسی ، هیبرید ، بذر هندوانه زرد آناناسی هیبرید پربار هلندی ، بذر هندوانه زرد آناناسی هیبرید پربار هلندی ،
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی