یو تجارت
بذر فلفل دلمه سبز

بذر فلفل دلمه سبز

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 28,000 تومان
برای خرید 5 عدد به بالا، 2 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

فلفل کالیفرنیا واندر شیرین بوده و گوشتی ضخیم دارد و معمولاً چهار لوب می باشد، ارتفاع بوته های آن حدوداً 50 تا60 سانتی متر بوده و به راحتی قابل کاشت و نگه داری در گلدان می باشد.

فلفل دلمه ای را به راحتی میتوان در خانه و در پشت پنجره آفتاب گیر یا باغچه نگه داری نمود (در زیر آموزش کاشت را مطالعه کنید)

بعد از گذشت 75 روز از زمان کاشت باردهی محصول آغاز می شود و تا قبل از یخ بندان ادامه دارد.

فلفل دلمه ای از نظر گرده افشانی اغلب خود گشن است ولی به علت بزرگی گل قدرت زیاد و طولانی تلقیح دگر گرده افشانی نیز حتی بیش از گوجه فرنگی وجود دارد. پارتنو کارپی به ندرت در این گیاه بوجود می آید وزن هزاردانه بین 6 تا 7 گرم است و جوانه آن برون زمینی است.

ریشه اصلی فلفل دلمه ای عمیق و حداکثر تا 80 سانتی متر عمق دارد- قدرت تولید ریشه نابجا در آن ضعیف است و همین دلیل کاشت عمیق نشا بی فایده است.

احتیاجات آب و هوایی نیز تقریباً شبیه گوجه فرنگی بوده و تا حدودی پرتوقع تر از آن است.

این گیاه برای رشد و نمو مناسب طالب نور و دما و آب زیادی است.

نور کم در ماه های زمستان باعث افتادن گل و غنچه و حتی در بعضی مواقع افتادن تمامی برگ ها می شود. از این نظر برای تولید نشا در مناطق معتدل و در ماه های زمستان از منابع نور مصنوعی استفاده می شود که حداقل شدت نور مورد نیاز (50 کیلو لوکس) را تأمین کند.

فلفل سبز در مقابل دمای کم به وضوح عکس العمل نشان می دهد. حداقل میزان دما برای جوانه زنی 11 درجه سانتی گراد و برای رشد و نمو بالای 14 سانتی گراد است. این گیاه می تواند دمای 2 درجه سانتی گراد را برای چند روزی تحمل کند. ولی در دراز مدت ریشه صدمه دیده و خسارت کلی به گیاه وارد می شود. دمای بالای 30 درجه سانتی گراد نیز برای رشد و نمو مضر است و باعث کاهش عملکرد به دلیل افتادن گل ها و گاها افتادن میوه ها می شود. دلیل اصلی این پدیده را تلقیح ناقص می دانند که به علت جوانه زنی ناقص گرده ها و خشک شدن شدی کلاله به وجود می آید. دمای مناسب برای عمل لقاح بین 18 تا 22 در جه سانتی گراد است و بهتر است روز ها 25 و شب ها 16 سانتی گراد باشد. فلفل سبز سیستم ریشه ای ضعیفی دارد و گسترش آن در خاک کم است از این نظر به آب زیادی دارد. این نیاز به ویژه در اوایل دوره رشد محسوس است. رشد مناسب زمان به وجود می آید که مقدار آب موجود در خاک بین 60 تا 80 درصد ظرفیت مزرعه باشد.

تنش خشکی در مدت رشد اولیه باعث کاهش اندازه گیاه می شود و می تواند موجب افتادن شکوفه و کاهش میوه دهی شود.

بذر و نشاء:

بذر فلفل دلمه ای در مجاورت دمای 25 سانتی گراد طی مدت 2 هفته جوانه میزند. مدت زمان پرورش نشا بستگی به میزان دما و زمان تنک کردن در خزانه دارد. این زمان پرورش طی فصل زمستان با استفاده از منابع نور مصنوعی (بیش از 3 کیلو لوکس) حدود یک سوم کوتاه تر می شود. با اولین نشانه ظهور غنچه گل، یعنی نشا ها به اندازه کافی رشد کرده اند و می توانند به زمین اصلی منتقل شوند. چنانچه نشا ها مدت زیادتری در خزانه نگهداری شود، کلاهک ریشه که در حالت معمولی سفید است به رنگ قهوه ای در می آید که این خود باعث کندی رشدی گیاه در زمین اصلی و دیر رس شدن محصول می شود.

دمای خزانه تا هنگام جوانه زدن حدود 25 درجه و پس از آن بین 16 تا 18 سانتی گرد است. نشاها تا آغاز تشکیل اولین غنچه گل در خزانه باقی می مانند. معمولاً برای کشت های مکانیزه از گلدان های تربی استفاده می شود. فواصل کاشت در زمین اصلی 40*50 یا 50*50 سانتی متر است. پس از کاشت در زمین اصلی و بلافاصله پس از رد اندک به علت رشد رویشی بهتر و قوی تر، اولین گل آ ن (شاه گل) کنده می شود. نشاها را برای تقویت و مقاوم کردن قبل از انتقال با محلول 5 درصد سولفات پتاسیم محلول پاشی می کنند. در فلفل دلمه معمولاً 2 تا 3 شاخه را نگهداری کرده و بقیه را هرس می کنند. تقریباً پس 8 هفته از کاشت نشا اولین برداشت محصول شروع شده و تا اواخر پاییز در این منطقه می توان به برداشت آن ادامه داد. با افزایش رنگ پذیری مقدار قند آن نیز افزایش میابد.

نیازهای فلفل دلمه ای سبز :

آبیاری: فلفل به آبیاری کافی و منظم نیاز دارد و در این زمینه باید بسیار دقت شود زیرا آبیاری کم باعث ریزش گلها، تولید میوه های کوچک و پلاسیده شده و آبیاری بیش از حد باعث خفگی ریشه، زرد شدن و ریزش برگه و در نهایت از بین رفتن بوته می شود.

خاک: کشت فلفل دلمه ای در انواع خاک سبک تا سنگین امکان پذیر است ولی بهترین بستر برای آن، خاک لومی شنی یا رسی سبک است. وجود زهکش مناسب در بافت خاک نباید فراموش گردد.

دما: این گیاه به سرما و به ویژه یخبندان حساس است و حداقل دمایی را که می تواند تحمل کند، دمای 15 درجه سانتیگراد است. در کل یک سبز خاص مناطق گرم است.

نور: نیاز نوری فلفل دلمه ای بالاست و در زمان گلدهی وجود نور زیاد و البته آبیاری منظم برای جلوگیری از خشک شدن آن، باعث تسریع در گلدهی می گردد و نور کم باعث رنگ پریدگی برگها و ریزش گلها می شود.


» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر فلفل دلمه سبز
بذر فلفل دلمه سبز
محصول: بذر فلفل دلمه سبز
تاریخ به روزرسانی: 1401/11/20
ابعاد: 150 * 180 * 200 میلیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 28,000 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر فلفل دلمه سبز نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فلفل دلمه سبز ، فلفل ، فلفل دلمه ، دلمه ، دلمه سبز ، بذر فلفل دلمه سبز ، بانک بذر ، بذر اورجینال ، بذر ارگانیک ، گلخانه ، بذر گلخانه ای ، بذرسرا ، بذرخونه ، فروشگاه بذر ، بذر فلفل دلمه رنگی ، بذر فلفل دلمه سبز ، بذر فلفل
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی