یو تجارت
بذر هنداونه تخم ژاپنی

بذر هنداونه تخم ژاپنی

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 28,500 تومان
برای خرید 5 عدد به بالا، 2 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

تخم جاچونی که به هندوانه آجیلی معروف است، یکی از دانه های خوراکی است که نوعی آجیل می باشد، این دانه ها تخم نوعی هندوانه بوده که در ظاهر همانند هندوانه های معمولی است ولی تنها دانه های آن مصرف می شود و خود هندوانه خوراک دام می شود.


هندوانه جاپونی در شهر جابان یا جابُن واقع در دماوند کاشته می شود و مبداء این دانه ها نیز در این شهر بوده البته دهه هاست (بیش از 30 سال) که دیگر این هندوانه در این منطقه پیدا نمی شود و باغ ها جای زمین های کشت هندوانه را گرفته است..

به غیر از جابان دماوند یک روستا هم در حوالی سبزوار با نام جابان وجود دارد و سال هاست در آن روستا هم تخمه های جابونی کشت می شود.

در روستاهای خراسان شمالی، جنوبی و رضوی تا استان گلستان کشت این نوع از تخمه رواج دارد و سالیانه در حدود 15 هزار تن تولید داخلی است


کاشت بذر هندوانه تخم ژاپنی

مکانی را انتخاب کنید که گیاهتان بتواند نور خورشید را به طور کامل دریافت کند. هندوانه ها بسیار پر خور هستند، میزان زیادی کود کشاورزی و کود طبیعی و برگ به زمین تان اضافه کنید، با خاک آن خوب کار کنید، مطمئن شوید که خاک به خوبی میتواند آب را جذب کند .

مرتبا کود دهی کنید ، از کودهای با نیتروژن بالا آنقدر استفاده کنید تا هنگامی که هندوانه شروع به گل دادن میکند، پس از آن کودتان را به کودهای دارای پتاسیوم و فسفر بالا تغییر دهید،حتی استفاده از کودهای مایع و برگ مانند نیز توصیه می کنیم.گیاه هندوانه بسیار زیاد عاشق آب است، حتما در دوره های کوتاه خشک بودن خاک نیز به آن آب اضافه کنید تمام وقت خاک آن را مرطوب نگه دارید.

مهم : خربزه و هندوانه ها تنها به کودهای شیمیایی به حد معادلی نیاز دارند.

کاشتن هندوانه تخم ژاپنی

-در زمین و باغ : بذر هندوانه تخم ژاپنی را تقریبا حدود 2/5 سانتی متر در زیر خاک قرار دهید و آن هارا به صورت ردیفی و با فاصله ای در حدود 90 تا 100 سانتیمتر در میانشان بچینید و ردیفها را 180 تا 220 سانتی متر از هم فاصله دهید، می توانید دو تا سه تخم را در یک مکان بکارید.

-هندوانه – خیار و کدو بهتر است تا دوسال در آن مکان که قبلا یکی از آنها کاشته شده بود کاشته نشوند،کاشتن در همان نقطه می تواند موجب تحریک آفات و حشراتی شود که برای این گونه محصولات ضرر دارند.

برداشت هندوانه تخم ژاپنی

پس کی بدانیم که یک هندوانه رسیده است ؟ بیشتر مردم بر روی این میوه به آهستگی ضربه میزنند و صدای تلپ آرومی را میشنوند. هندوانه تخم ژاپنی به منظور برداشت بذر کشت می شود بنابراین تا رسیدگی کامل محصول باید صبر کرد.

هندوانه به راحتی از انواع مختلفی از آفت ها تاثیر می پذیرد. حشرات خیار ( نوعی سوسک بالنگی ) دشمن ساقه هندوانه میباشند . سوسک های خیاری مواد مغذی گیاه را میدزدند ، گرده آنها را می خورند و به شیوع بیماری گیاه می پردازند.

-( کک) . این حشرات به گیاه تنها در حالی که جوانه است حمله می کند.

– سوسکهای خال دار و راهدار خیاری ( بالنگی) یا کرم غلات . این آفات می توانند محصول را با خوردن بخش های زیادی از برگهای گیاه از بین ببرند.مهم تر اینکه حامل باکتری پژمرده کننده گیاه نیز هستند به خاطر اینکه باکتری ها در سیستم انتقال آب گیاه قرار میگیرند – گیاه قابلیتش را در جذب آب از دست می دهد و گیاه به طور ناگهانی در طول یک شبانه روز پژمرده می شود . جمع شدن باکتری ها مدتی طول می کشد بنابراین گیاه درست در حالی که آماده میوه دادن است پژمرده است.

بهترین حشره کشها Malathion و Sevin یا ( Marlate (methoxychlor) هستند.

سختی ها و مشکلات هندوانه تخم ژاپنی

هندوانه ها میوه های سالیانه ی حساسی میباشند سرماهای بهار و پاییز آنها را از بین میبرد. آنها در مناطق گرمتر رشد بهتر و با موفقیت تری دارند. رشد آنها در شب های سرد آهسته میشود. محافظهای زیادی را برای جوانه های حساستان تهیه کنید . از کلا هک های گرم و قالب سرما برای شب های سرد و یا زمانی که احتمال سرمای کشنده می رود استفاده کنید.

سرمای پاییز میوه را خراب نمی کند و شما میتوانید آن را برداشت کنید.

مهم : حتما به مدت زمان لازم برای رشد هندوانه انتخابیتان که بر روی بسته ایی که میخرید نوشته شده است توجه کنید.کمی بیشتر برای زمان برداشتی که بر روی بسته دانه نوشته شده است به آن وقت دهید البته تا قبل از اینکه سرمای کشنده برسد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر هنداونه تخم ژاپنی
محصول: بذر هنداونه تخم ژاپنی
تاریخ به روزرسانی: 1402/2/31
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 28,500 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر هنداونه تخم ژاپنی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر هنداونه تخم ژاپنی ، بذر ، هنداونه ، هنداونه تخم ژاپنی ، تخم ژاپنی ، بانک بذر ، بذر هندوانه تخم جاپونی ، بذر هندوانه تخم ژاپنی ، بذر هندوانه تخمه ژاپنی یا جابانی ، بذر تخمه ژاپنی ، بذر هندوانه ، بذر هندوانه آجیل
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی